Son konular

Yayla Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yayla Çorbası Tarifi İçin Malzemeler
Yarım çay bardağı pirinç
3 yemek kaşığı yoğurt
1 adet yumurta
1,5 yemek kaşığı un
2 su bardağı su
1 tatlı kaşığı tuz
Üzeri için;
1 tatlı kaşığı nane
2 yemek kaşığı sıvı yağ

Yayla Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tencerenin içine 2 su bardağı su alıp kaynatalım.
Kaynayan suyun içine pirinçimizi ekleyip yumuşayana kadar pişirelim.
Boş bir kabın içine yoğurt,yumurta,unu alıp hepsini güzelce karıştıralım.
Pişen pirincimizin suyundan 1-2 kepçe ekleyelim (kesilmemisi için).
Karıştırdığımız yoğurdu yavaşça pirinçin içine dökelim ve karıştıralım.
Bir cezvede nane ve sıvı yağı biraz yakalım çorbamızın üzerine dökelim.
Tuzu da ekleyip 2-3 dk daha kaynatıp altını kapatalım. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.
Yayla Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yayla Çorbası (Sofranızın Yıldızı Olacak) Tarifi İçin Malzemeler 4 yemek kaşığı pirinç 4 yemek kaşığı yoğurt ( hazır yoğurt kullandım) 2 silme yemek kaşığı un 5 su bardağı su 1 adet yumurta sarısı Tuz Üzeri için; Tereyağ Nane 1 küçük diş sarımsak Yayla Çorbası (Sofranızın Yıldızı Olacak) Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yayla Çorbası Tarifi ( Anlatım ) İçin Malzemeler 4 yemek kaşığı pirinç (1 su bardağından bir parmak eksik pirinç) 1 yemek kaşığı un 1 su bardağı yoğurt 1 tatlı kaşığı kuru nane 1 yemek kaşığı tereyağı 1 litre su ( pirinçleri pişirmek için ) Yayla Çorbası Tarifi ( Anlatım ) Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Nohutlu Erişteli Yayla Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 çay bardağı nohut 1 veya 1 buçuk su bardağı erişte 10 yemek kaşığı yoğurt 1 adet yumurta sarısı 1 tepeleme yemek kaşığı un 1 silme yemek kaşığı tuz. Baharatı için 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı nane 1 çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yayla Çorbası (En Pratik Haliyle) Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı pirinç 5 su bardağı su 3 su bardağı yoğurt (suyundan da koydum) 3 yemek kaşığı un 5 su bardağı su Yarım çay bardağı zeytinyağı 2 tatlı kaşığı kekik Tuz (yeterli miktarda) Yayla Çorbası (En Pratik Haliyle) Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Yayla Çorbası (Nefis Lezzet Tam Ölçülü) Tarifi İçin Malzemeler Terbiyesi için; 1 su bardağı yoğurt 1,5 yemek kaşığı un 1 adet yumurta sarısı 1 su bardağı su Çorba için; 1 küçük çay bardağı arpa şehriye 1yemek kaşığı sıvı yağ 6 su bardağı su Sosu için; 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt