Son konular

Yeşil Mercimekli Düğücük Çorbası (Kahvaltıda Harika olur)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yeşil Mercimekli Düğücük Çorbası (Kahvaltıda Kusursuz olur) Tanımı İçin Materyaller
1 çay bardağı yeşil mercimek
1 çay bardağı düğücük (İnce bulgur)
2 tane kuru soğan (Biri içine, biri yüzüne)
4 yemek kaşığı zeytinyağı
1yemek kaşığı tereyağ +2 yemek kaşığı (Soğanı kavurmak için )
1 tatlı kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı domates salçası
1 çay bardağı kemik suyu
Gereğince sıcak su (Ben 6 bardak su kullandım) ince bulgurun su çekmesine nazaran ayarlayabilirsiniz suyu
Tuz
Kimyon
Kırmızı toz biber

Yeşil Mercimekli Düğücük Çorbası (Kahvaltıda Kusursuz olur) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Bir çay bardağı mercimeği yıkayıp haşladım.
Uygun tencereye zeytinyağını koyup, yemeklik doğradığım soğanın birini ekleyip kavurdum.
Soğanın üzerine salçaları, baharatları ekledim, kavurdum. Kemik suyunu, haşladığım mercimeği ve suyu ekleyip kaynattım. Suyu denetimli koyalım. Çok sulu olmasın.
Kaynayan yemeğe en son düğücüğü koydum. Düğücük pişinceye kadar kaynatıyoruz.
Yemek kaynarken uygun tavaya tereyağını ve zeytinyağını koyup eritiyoruz. Yemeklik doğradığımız soğanı koyup kavuruyoruz.
Kavrulan soğanı pişen yemeğe ekliyoruz. Bir iki taşım kaynatıp ocağı kapatıyoruz. Afiyet olsun. Çorbamız servise hazır.
Yeşil Mercimekli Düğücük Çorbası (Kahvaltıda Mükemmel olur) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yeşil Mercimekli Pirinç Çorbası Tanımı İçin Gereçler 1 Türk kahvesi fincanı pirinç 1 küçük kase haşlanmış yeşil mercimek 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 yemek kaşığı un 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı ucu ile karabiber 5-6 yaprak taze nane ve maydanoz 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Yeşil Mercimekli Tel Şehriye Çorbası Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı tel şehriye 1 çay bardağı haşlanmış mercimek 1adet küçük kuru soğan 2 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası Tuz 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Mısır Unlu Yeşil Mercimekli Ispanak Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 250 gram ıspanak 2 yemek kaşığı mısır unu 2 diş sarımsak 1 adet kuru soğan 1 ,5 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1 tatlı kaşığı biber salçası 1,5 çay kaşığı tuz Yarım çay kaşığı karabiber,toz tatlı biber 1 çay kaşığı kuru nane...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yeşil Mercimekli Topalak Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı yeşil mercimek Haşlamak için su (üzerini geçecek kadar) Topalak için; 1 su bardağı bulgur 2 – 2.5 su bardağı un 1 orta uzunluk soğan 1 çay kaşığı tuz 3 – 3.5 su bardağı su Sosu için; 2 adet orta uzunluk soğan 3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Baharatlı Yeşil Mercimekli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı midyat bulgur 1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1 adet kuru soğan 2 diş sarımsak 1 çay kaşığı tuz tozşeker Yarım çay kaşığı kimyon karabiber yenibahar toz tatlı biber 2 su bardağı su 1 tatlı kaşığı biber salçası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt