Son konular

Yeşil Mercimekli Karnıyarık

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yeşil Mercimekli Karnıyarık Tanımı İçin Gereçler
6 adet orta uzunluk tombul patlıcan
3 adet sivri biber️
2 adet domates
Kıymalı iç harç için
2 adet domates
2 adet soğan
2 adet sivri biber ️
2 diş sarımsak
Yarım çay bardağı sıvı yağ (ben zeytin yağı katıyorum)
Tuz
Karabiber
1, 5 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek
Sosu için
1 yemek kaşığı domates salçası
1 su bardağı sıcak su

Yeşil Mercimekli Karnıyarık Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Patlıcanları alacalı soyup tuzlu suda bekletin.
Çıkarıp güzelce kurulayın.
Sıvı yağda kızartın.
Borcama dizin ve karın kısmına yarık açın.
Kıymalı iç harç için tencereye yağı katın ve üzerine küçük küp doğranmış soğan katıp kavurun.
Kıymayı ekleyip karıştırın ve kavurmaya devam edin.
Sırası ile sarımsak, domates, biberi ve baharatları ek edip karıştırın.
Üzerine bir çay bardağı sıcak su ekleyip biraz pişirin.
Haşlanmış yeşil mercimek ekleyip karıştırın ve ocağın altını kapatın.
Kıymalı iç harcı patlıcanların içine bir kaşık yardımıyla doldurun.
Üzerine halka halinde domates ve bir modül biber ekleyin.
Bir kapın içerisinde sıcak su katın ve üzerine salçayı katıp karıştırın.
Salçalı suyu borcama gezdirin ve 180° fırında 20-25 dk pişirin.

Similar threads

• Soru
Kıymalı Mercimekli Börek Tarifi İçin Malzemeler 250 gram dana kıyma 1 adet soğan 1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1 yemek kaşığı tereyağı Çeyrek çay bardağı sıvı yağ Karabiber Tuz Pul biber 20 adet baklavalık yufka Sos için; 1 çay bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ Tuz 1 yumurta akı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Patates Püreli Karnıyarık Tarifi İçin Malzemeler 3 adet iri patlıcan 200 – 220 gram dana kıyma 1-2 adet yeşil sivri biber 1 adet kırmızı kapya biber 1 adet soğan 1 diş sarımsak 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı domates salçası 1,5 çay kaşığı tuz Yarım çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Karnıyarık Tanımı İçin Malzemeler 5 adet patlıcan 200 gram kıyma 1 adet orta uzunluk soğan 1 diş sarımsak 2 adet domates (ben yazdan yaptığım domates püresinden 5 kaşık kullandım) 1 adet yeşil biber 5/6 kol maydanoz 1 çay kaşığı tuz Pul biber Toz biber Karabiber Zerdeçal Kızartmak için sıvı yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Karnıyarık Tarifi İçin Malzemeler 6 adet patlıcan 300 gram kıyma 1 adet kuru soğan 1.5 yemek kaşığı domates salçası 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ Maydanoz️ 1 diş sarımsak Karabiber Tuz Üzeri için Domates Biber️ Karnıyarık Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Patlıcanları alaca soyup...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Tam Kıvamında Fırında Karnıyarık Yemeği Tarifi İçin Malzemeler 8 adet küçük boy şişman patlıcan Zeytinyağı İç harcı için 1 orta boy soğan 2 diş sarımsak 1.5 yemek kaşığı domates salçası 600 gram dana kıyma 10-12 dal maydanoz 1 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı kimyon 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt