Son konular

Yoğun Kıvamlı Sufle

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yoğun Kıvamlı Sufle Tarifi İçin Malzemeler
2 adet yumurta
1 su bardağı şeker
1 çay bardağı sıvı yağı
1 çay bardağı süt
1 su bardağı dolusu un
2 yemek kaşığı kakao (tepelemeden)
1 paket kabartma tozu
1 paket (60 gram) sütlü çikolata
1 paket (60 gram) bitter çikolata

Yoğun Kıvamlı Sufle Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yumurtayı ve şekeri çırpma kabında iyice mikserle çırpıyoruz. Yumuşak kıvamını vermesi için köpürene kadar çırptıktan sonra içerisine sıvı yağı ve sütü ekliyoruz.
Homojen kıvamı elde etmek için tekrardan çırpıyoruz. Sonrasında un, kakao ve kabartma tozunu ekliyoruz. İlk aşamada 1 ayarında çırpınız. Sonrasında son ayara ayarlayıp çırpmaya devam ediniz.
Benmari usulü çikolata eritmesi:.
Çaydanlığın altına su koyup kaynamaya alıyoruz. Çikolataları küçük borcama koyuyoruz. Çaydanlığın üstüne koyuyoruz.
Kaynamasının verdiği buharla eriyen çikolatayı en son çırpma kabına döküp tekrardan iyice çırptıktan sonra sufle harcımız hazır oluyor.
Şimdi 6 tane güveç kabına eşit miktarda döküyoruz. Standart sufle kapları için 8 tane çıkar. Sufle kaplarını kullandım.
Pişirmek için tencere usulü pişirme yapınız.
Fırın tavası kullanıyorum. 4 tane sufle kabini içine koyuyorum. İçerisine 4 tane sığıyor. 2 sefer yapabilirsiniz. Yarısına kadar sıcak su ekleyip 4 dakika üstü açık pişiyorum.
Üstünü kapakla kapatıp 6 dakika daha pişiriyorum. Pişirme işlemi bitmiş oluyor. Dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz.
Yoğun Kıvamlı Sufle Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tencerede Az Malzemeli Yalancı Sufle Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağından bir parmak eksik şeker 1 çay bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 dolu yemek kaşığı kahvaltılık çikolata 1, 5 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1,5 su bardağı un Tencerede...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tencerede Pratik Sufle Tarifi İçin Malzemeler 1 yumurta 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı süt 2 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı un 1 paket vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 paket bitter çikolata Üzeri için: Pudra şekeri Tencerede Pratik Sufle Tarifi Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tencerede Pratik Sufle Tarifi İçin Malzemeler 2,5 yemek kaşığı tereyağ 160 gr çikolata 3 yumurta 1 çay bardağından 1 parmak eksik toz şeker 1 çay bardağı süt 2 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilin 1 su bardağı un Tencerede Pratik Sufle Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Sufle Tarifi İçin Malzemeler 3 tane yumurta ( büyükse 2 ) 80 gr bitter çikolata Yarım su bardağı un 50 gr tereyağ Yarım su bardağı şeker 1 çimdik tuz Sufle Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Fırınımızı 220 derecede ısıtıyoruz. Tereyağı ve bitter çikolatamızı benmari usulü eritiyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Glutensiz Sufle Tanımı İçin Materyaller 2 yumurta 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı yağ 2 çay bardağı un glutensiz 2 yemek kaşığı kakao glutensiz 1 paket kabartma tozu glutensiz İçi İçin Bitter çikolata glutensiz Yada Kahvaltılık çokokrem Glutensiz Sufle Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt