Yoğurtlu Jülyen Havuç Salata

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Yoğurtlu Jülyen Havuç Salata Tanımı İçin Malzemeler
4 adet havuç
Yarım çay bardağı zeytinyağ
1 çorba kasesi yoğurt
2 diş sarımsak
Tuz
Üzerine
2 yemek kaşığı sıvı yağ
3 adet ayıklanmış kıyılmış ceviz
1 çay kaşığı toz biber

Yoğurtlu Jülyen Havuç Salata Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Havucun her türlüsünü severim.Özellikle yoğurtlu salatası çok çok daha hoş oluyor.Ben biraz görsel olsun diye jülyen doğrayarak yaptım tavsiye ederim.
Temizlenip yıkanmış havuçları jülyen doğrayalım.
Tavaya zeytinyağ koyup üzerine havuçları dökelim.
Sürekli karıştırarak soteleyelim.
Üzerine tuz atalım.Havuçları çok öldürmeyin hafif canlı kalsın çatala dolanacak kadar yumuşak olması kâfi.
Pişen havucu ocaktan alalım.
Diğer tarafta tuz ezilmiş sarımsak ve yoğurdu karıştıralım.Ben sulu yoğurdu tülbentde biraz süzdürerek kullanıyorum.
Havuçla yoğurdu uygunca karıştıralım.
Servis tabağına alalım.
Sıvıyağda ceviz kırıkları ve toz biberi hafif kavuralım ve salatanın üzerine dökelim. Salatamız servise hazır. Afiyet olsun.
Yoğurtlu Jülyen Havuç Salata Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Havuçlu Kabaklı Yoğurtlu Salata Tanımı İçin Gereçler 2 tane kabak 2 tane havuç 5 yemek kaşığı zeytinyağ Tuz Yoğurt sosu için; 4 yemek kaşığı yoğurt 2 yemek kaşığı mayonez 1 diş sarımsak Tuz Üzeri için; 6 yemek kaşığı zeytinyağ 1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber Yarım çay bardağı kadar ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
İki Renkli Salata (Çok Pratik Çok Lezzetli) Tarifi İçin Malzemeler 1 adet küçük boy kereviz 3 adet büyük boy havuç 1 çay bardağı zeytinyağ 1 avuç ceviz veya fındık Kırmızı toz biber Tuz Yoğurtlu sosu için; 1 kase sulu yoğurt (süzme de olur) 2 diş büyük sarımsak İki Renkli Salata (Çok Pratik Çok...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Havuç Ve Kabak Tarator Tanımı İçin Malzemeler 4 adet havuç 2 adet kabak 5-6 kaşık zeytinyağ 1 tatlı kaşığı tuz Yoğurtlu sos için; 4-5 kaşık olağan yoğurt 4-5 kaşık süzme yoğurt 3 diş ezilmiş sarımsak 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı mayonez Cevizli sos için; 2 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Fırında Lahana Tarifi İçin Malzemeler 1 orta boy lahana 1 adet kuru soğan 2 adet büyük havuç 2 yemek kaşığı sıvı yağ Sosu için; 2 adet yumurta 1 su bardağı yoğurt 1 çay bardağı un 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı pulbiber 1 çay kaşığı tuz Üzeri için; Çörek otu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yoğurtlu Havuç Salatası (Sofranın Gözdesi Olacak Yedikçe Yediren Bir Tarif) Tanımı İçin Materyaller 5 adet orta uzunluk havuç 1 kase yoğurt 1 diş büyük sarımsak Tuz Üzeri için; Yağ Pulbiber İsot Yoğurtlu Havuç Salatası (Sofranın Gözdesi Olacak Yedikçe Yediren Bir Tarif) Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt