Yoğurtlu Lahana Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yoğurtlu Lahana Salatası Tarifi İçin Malzemeler
2 su bardağı Haşlanmış lahana
1 Havuç
2 adet Kornişon turşu(ben acurda kullanıyorum)
2 diş Sarımsak
5 yemek kaşığı Yoğurt
2 yemek kaşığı Mayonez
1 çay kaşığı Tuz
Üzerini süslemek için mısır

Yoğurtlu Lahana Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Haşlanmış lahana yapraklarını doğrayalım. Havucu rendeleyelim.
Turşuyu doğrayıp yoğurt, mayonez ve rendelenmiş havucu ekleyelim. Tuzunuda ekleyip karıştıralım.
Üzerine marketten aldığım dondurulmuş mısırı suya tutup süsledim. Mısır bu tarz tariflere çok yakışıyor.
Dondurulmuş olan da çok pratik oluyor. Ben bu tarifi genelde lahana sarması yaptığımda artan lahana ile yapıyorum.
Yoğurtlu Lahana Salatası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yoğurtlu Buğday Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1,5 su bardağı aşurelik buğday 1 su bardağı haşlanmış mısır 3 dal yeşil soğan 2 adet kapya biber 10 adet kornişon turşu Yarım demetten az maydanoz Yarım demetten az dereotu Az ince doğranmış mor lahana 4 yemek kaşığı zeytinyağı 3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Mor Lahana Salatası Tarifi İçin Malzemeler Orta boy mor lahananın yarısı 2 adet rendelenmiş havuç Yarım demet maydanoz 1 çay bardağı mısır 10 yemek kaşığı süzme yoğurt 2-3 yemek kaşığı mayonez(isteğe bağlı) 2 diş sarımsak 1 adet limonun suyu 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı Tuz Mor Lahana Salatası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yoğurtlu Mor Lahana Salatası Tanımı İçin Malzemeler Mor lahana(orta uzunluk lahananın çeyreği) Yarım çay bardağı süt mısır (hazır) 4 adet kornişon 6 yemek kaşığı yoğurt Tuz(turşunun tuzuna göre) Yoğurtlu Mor Lahana Salatası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Lahanadan bir kesim (2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yoğurtlu Mor Lahana Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 adet mor lahana 1 yemek kaşığı sıvı yağ Sarımsaklı yoğurt 1 su bardağı kadar ceviz eklenir. Süslemek için; Mısır Yoğurtlu Mor Lahana Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır 1 adet lahana rendelenir. Tavaya konur ve biraz sıvı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Yoğurtlu Mor Lahana Salatası (Meze) Tanımı İçin Malzemeler 1 adet mor lahananın yarısı 2 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı mayonez Sarımsak(isteğe bağlı ben kullanmadım) 1 çay kaşığı tuz Üzeri için ; Ceviz Yoğurtlu Mor Lahana Salatası (Meze) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Lahanayı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt