Son konular

Yüksük Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yüksük Çorbası Tarifi İçin Malzemeler
1 orta boy soğan
2 diş sarımsak
2 -3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
1,5 yemek kaşığı domates salça
1 yemek kaşığı un
İstenilen miktar nane
1,5 litre sıcak su
1,5 bardak minik boş mantı
1 bardak haşlanmış nohut
Tuz

Yüksük Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Soğan ve sarımsak zeytinyağında kavrulur.
Salça un ve nane eklenip tekrar kavrulur.
Sıcak su ilave edilip hemde karıştırmaya devam edilir.
Nohut ve mantılar katılıp tuzu da ilave edilip pişmeye bırakılır.
Mantılar pişince altı kapatılıp dinlenmeye bırakılır. Durdukça kıvamı daha da güzelleşicek.
Yüksük Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yüksük Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı mantı 1 su bardağı haşlanmış nohut 1 avuç kıyma 1 yemek kaşığı tereyağ veya margarin 1 adet soğan Biraz sıvı yağ Domates salçası 1 tatlı kaşığı dolusu kuru nane Yarım çay kaşığı karabiber Tuz Yüksük Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Yüksük Çorbası Tarifi İçin Malzemeler Yarım kilo hazır mantı 2 su bardağı haşlanmış nohut 1 adet biber 1 adet domates 1 yemek kaşığı kuru nane 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığından biraz az biber salçası Yüksük Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Küçük doğradığımız...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Yüksük Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 yemek kaşığı domates salçası 3 yemek kaşığı sıvı yağ 2 su bardağı mantı 1 su bardağı nohut 6,5 su bardağı su 3 çay kaşığı kuru nane 2 çay kaşığı tuz 2 diş sarımsak Yarım limon Yüksük Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yüksük çorbası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Pratik Nefis Kıtırlı Yüksük Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 3 su bardağı çiğ mantı (hazır da olur ama konut imali tavsiye ederim)(benim dondurucuda vardı onu kullandım) 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı biber salçası 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı kuru nane 2 diş sarımsak 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Yüksük Çorbası Tanımı İçin Gereçler 1 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı sıvıyağ 1 yemek kaşığı salça ( Ben biber-domates karışık kullandım) 1 su bardağı haşlanmış nohut 400 gram mantı Sıcak su 1 tatlı kaşığı nane 1 tatlı kaşığı sumak 1 tatlı kaşığı tuz 1 tutam limon tuzu Yüksük Çorbası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Üst Alt