Son konular

Yumurtalı Sucuklu Kaşarlı Simit

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yumurtalı Sucuklu Kaşarlı Simit Tarifi İcin Malzemeler

*1 adet Simit
*10 dilim kadar Sucuk
*1 adet Yumurta
*3 yemek kaşığı kadar rendelenmiş Kaşar Peyniri
*1 yemek kaşığı Tereyağı

Yumurtalı Sucuklu Kaşarlı Simit Tarifi Yapılışı Lezzetli mi lezzetli bir simit yemek istiyorsanız buyrun ;

1
*Simiti ortadan ikiye kesip, sucukları da doğradıktan sonra oncelikle sucuk pişirilerek kenara alınır
*Simitin yarısını başka bir tavaya alıp onceden pişirdiğimiz sucukları simitin uzerine diziyoruz
*Simitin ortasına bir parca terayağı konularak yağ eridikten sonra uzerine biraz da rendelenmiş kaşar ekliyoruz
*Sucukların da uzerine kaşar ekledikten sonra simitin diğer yarısını kapatıp ortasına yumurtamızı kırıyoruz ve uzerine tekrar kaşar serpiyoruz
*Tavanın kapağı kapatılarak yumurtanın pişmesini bekliyoruz
*Simit kontrol edilerek altı yanmasın diye bir parca tereyağı ile simitin kenarlarını yağlıyoruz
*Yumurtayı sıvı sevenler icin kontrol ederek yumurtanın az piştiğini gorunce servis ediyoruz Eğer yumurtam tam pişsin diyorsanız biraz daha pişirebilirsiniz HEPİNİZE AFİYET OLSUN

Similar threads

• Soru
Nefis Simit Tava Tanımı İçin Gereçler 1 adet simit 12 dilim sucuk Yarım su bardağı kaşar peynir 2 ince dilim beyaz peynir Yarım yemek kaşığı tereyağı Nefis Simit Tava Tanımı Yapılışı Tereyağını tavada eritip sucukları yerleştirelim. Güzelce kızartalım. Ben biraz kuru seviyorum sucuğu siz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kaşarlı Yumurtalı Sucuklu Simit Tanımı İçin Malzemeler 1 tane simit Yarım kangal sucuk 2 adet yumurta 100 gram kaşarpeyniri Tuz Kırmızı biber Karabiber Tereyağı Kaşarlı Yumurtalı Sucuklu Simit Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tereyağını tavaya koyalım, eritelim. Sucuklarımızı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Simit Pizza Tanımı İçin Materyaller 1 adet simit 5-6 dilim kaşar 5-6 dilim sucuk 1 adet yumurta 1 yemek kaşığı tereyağ Simit Pizza Tanımı Yapılışı Simiti ortadan bölüyoruz. İçerisine kare kare kestiğimiz kaşarları koyuyoruz. O sırada sucuklarımızı tavada kızartıyoruz. Kızarttığımız sucukları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Simit Ortası Sosisli Kaşar Tanımı İçin Malzemeler 2 tane simit 2 tane sosis Kaşar peynir Kaşık ucuyla salça Yarım su bardağı su 2 adet yumurta Sıvı yağ ya da tereyağı Tuz Simit Ortası Sosisli Kaşar Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle sosislerimizi uzunluktan boya ikiye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Sucuklu Kaşarlı Simit Tanımı İçin Materyaller 1 bardak ılık süt 3 kaşık sıvı yağ Yarım paket kuru maya 1 kaşık şeker Aldığı kadar un İçi İçin; Sucuk, kaşar yada ne varsa Üzeri İçin; Susam 1 kaşık pekmez Sucuklu Kaşarlı Simit Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Ben iki kişilik yaptım 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt