Son konular

Yumurtasız Pankek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yumurtasız Pankek Tanımı İçin Gereçler
1 su bardağı süt
2-3 yemek kaşığı toz şeker
Yarım çay bardağı sıvı yağ
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 su bardağı + 1 yemek kaşığı un

Yumurtasız Pankek Tanımı Yapılışı

Alerjik bebek ve annelerine.
Derin bir kaba süt, şeker, kabartma tozu, vanilyayı alıp güzelce çırpalım.
Daha sonra sıvı yağ ve unu ek edelim. Ne çok koyu olsun ne de çok sıvı.
Yanmaz yapışmaz tavayı ocağa alıp güzelce ısıtalım.
Isınan tavaya karıştırdığımız harçtan 1 yemek kaşığı dökelim. (ben hamur dağıtıcı kullanıyorum muhakkak çok pratik).
Aralıklarla 3-4 tane tıpkı anda pişirebilirsiniz.
Üstü göz göz olunca pişmiş demektir.
Pankeklerimizi aksi çevirip başka yüzünü de pişirelim.
Not: şeker ölçüsünü kendinize nazaran ayarlayabilirsiniz. Sıvıyağ oranını biraz azaltarak 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. (ben kullanıyorum yumuşacık oluyor).

Similar threads

• Soru
Pankek (Pancake) Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı süt 1 adet yumurta 3 yemek kaşığı toz şeker Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1.5 su bardağı un Pankek (Pancake) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Derin bir kaba süt, yumurta, şeker, yağ, un, kabartma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Pankek Tanımı İçin Materyaller 1 adet yumurta 1 su bardağı süt (220 ml) 3,5 yemek kaşığı şeker (şeker oranını azaltıp artırabilirsiniz) Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1,5 su bardağı un Pankek Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Karıştırma kabına yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kakaolu Pankek (Yumurtasız) Tanımı İçin Materyaller 300 ml süt (1, 5 su bardağı) 1 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı şeker 1 paket şekerli vanilin 3 yemek kaşığı kakao Yaklaşık 10 yemek kaşığı un Üzerine gezdirmek için Bal, reçel vb. (isteğe bağlı) Kakaolu Pankek (Yumurtasız) Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Puf Puf Pankek Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta 1 su bardağı süt 1,5 su bardağı un 2 yemek kaşığı şeker 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Puf Puf Pankek Tanımı Yapılışı Yumurta ve şekerimizi uygun karıştırma kabına alıp köpükleşene kadar çırpalım. Un, süt kabartma tozu ve vanilyayı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yumurtasız Yoğurtsuz Pankek (+6ay) Süt Alerjisi Olan Bebişlere Nazaran Tanımı İçin Materyaller Yarım su bardağı tam buğday unu 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 tatlı kaşığı zeytinyağı Yarım muz Çay kaşığı ucu ile tarçın Yarım su bardağı su Yumurtasız Yoğurtsuz Pankek (+6ay) Süt Alerjisi Olan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt