Yumuşacık Açma

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yumuşacık Açma Tanımı İçin Materyaller
1 adet yumurta (Sarısı üstü için)
1,5 su bardağı ılık süt
1 su bardağından 1 parmak eksik sıvı yağ
1 tatlı kaşığı toz maya
1,5 tatlı kaşığı tuz
1,5 tatlı kaşığı şeker
Alabildiğince un
İçi için
Tereyağ
Üstü için
Çörek otu yada susam

Yumuşacık Açma Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Derin bir kaba ılık sütümüzü koyalım.
Üzerine toz mayayı ek edip karıştıralım.
Sonra sırasıyla sıvı yağ, şeker, tuz yumurta akı ek edip karıştıralım.
Daha sonra alabildiğince un ek edelim elimize yapışmayacak yumuşak kıvamda hamur olsun güzelce yoğuralım.
Daha sonra üstünü kapatalım mayalanmaya bırakalım ben 1,5 saat mayaladım.
Mayalanan hamuru tezgaha serip 16 bezeye böldüm ben yuvarlak biçimde elimle açıp içine 1 çay kaşığı tereyağ sürerek güzelce açalım.
Sonra yuvarlayıp rulo yapalım hamurun iki ucunu örgü halini verip birleştirelim.
Hepsini bu formda yapıp üstüne yumurta sarısı sürelim ve çörek otuyla yada susamla süsleyip birazda tepside mayalanması için yarım saat bekletelim. Aceleniz varsa bekletmeden de pişirebilirsiniz.
Evvelce ısıtılmış 180 derecede alt üst 30 dakika da pişirdim. Şimdiden herkese afiyet olsun
Yumuşacık Açma Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Pastane Yolu Soft Açma Tanımı (Diğer Tanımları Unutturur) İçin Malzemeler Ön mayası için 1 kaseye; Yarım su bardağı ılıktan biraz sıcak su 1 paket yaş maya yada kuru maya 2 yemek kaşığı dolusu toz şeker Diğer materyaller; 1 su bardağı ılık süt yada ılık su 1 çay bardağı sıvı yağı 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Muhteşem Yumuşacık Pastane Poğaçası ( Deneyin Bayılacaksınız) Tanımı İçin Malzemeler Ön mayası için 1 kaseye; Yarım su bardağı ılıktan biraz sıcak su 1 paket yaş maya yada kuru maya 2 yemek kaşığı dolusu toz şeker Diğer gereçler; 1 su bardağı ılık süt yada ılık su 1 çay bardağı sıvı yağı 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Sodalı Pofuduk Açma Tarifi İçin Malzemeler 1 şişe soda 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta akı 2 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket instant maya 7 su bardağı +2yemek kaşığı un Açma hamuruna sürmek için ; 1 yemek kaşığı tereyağı Üzeri için 2 adet yumurta sarısı 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Bekletmeden Yapılan Yumuşacık Mayalı Açma Ve Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık süt 1 yemek kaşığı dolusu oda sıcaklığında yumuşamış tereyağı yada margarin 1 paket kuru instant maya yada yarım paket yaş maya 1 adet yumurta ( akı ve sarısı başka eklenecek) Yarım çay bardağı sıvı yağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Mayalı Yumuşacık Kolay Açma Tanımı İçin Gereçler 1 paket yaş maya 2.5 yemek kaşığı şeker 3 su bardağı ılık süt 2 yumurta (Birinin sarısını ayırt edelim) 1 su bardağı sıvı yağ 1yemek kaşığı tuz 10 su bardağı un Açmak İçin Tereyağ Üzeri İçin Yumurta sarısı Susam Çörek otu Mayalı Yumuşacık Kolay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt