Yumuşacık Kaşarlı Poğaca

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yumuşacık Kaşarlı Poğaca Tarifi İcin Malzemeler

*Yarım paket yaş maya
*1 su bardağı yoğurt
*1 su bardağı sıvı yağ
*1 su bardağı sut(ılık olacak)
*1 yemek kaşığı şeker
*2 cay kaşığı tuz
*Alabildiği kadar un
*2 adet yumurta akı (sarıları ustune)

İc harcı icin;

*Dilediğinizi kullanabilirsiniz ben bir kase kaşar peyniri kullandım
*Uzeri icin
*Yumurta sarısı ve susam

Yumuşacık Kaşarlı Poğaca Tarifi Yapılışı
1
*Yoğurt, sıvı yağ, sut ve yumurta aklarını derin bir kapta karıştırıp mayayı ekledim ve erittim
*Sonrasında alabildiği kadar un koydum ancak cok koymayın sert bir hamur olmasın
*Oluşan hamuru 45 dakika dinlendirin
*Sure bittiğinde arasına kaşar koyup yuvarlayın
*Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin yumurta sarısı ve susamla susleyip 200 dereceli fırında 2025 dakika pişirin, cıktığında servis edin Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Kaşarlı Poğaca, Kaşarlı Poğaca nasıl yapılır, Resimli Kaşarlı Poğaca Tarifi Kaşarlı Poğacanın Yapılışı imageskasarlipogacatarifiresimli5ad44e2b30ed4 Oktay Usta Kaşarlı Poğaca Tarifi Malzemeler : •1 cay b sıvıyağ •125 gr margarin •1 yumurta •1 kase kaymak •yarım p yaşmaya •1 corba k tuz •1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Yumuşacık Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *2 yumurta (Beyazı icine sarıları ustune ayrılacak) *1 su bardağı ılık sut *1 su bardağı ılık su *1 su bardağı sıvı yağ *1 yemek kaşığı instant maya *4 yemek kaşığı şeker *1 yemek kaşığı tuz *6 su bardağı un (200 ml) Arasına: *Rendelenmiş kaşar peyniri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kaşarlı Simit Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *1 cay bardağı ılık sut *1 cay bardağı ılık su *Yarım cay bardağı sıvı yağ *1 tane yumurta *2 yemek kaşığı instant maya *125 gram eritilmiş margarin *2 yemek kaşığı toz şeker *1, 5 tatlı kaşığı tuz *Aldığı kadar un Arasına; *Kaşar Peynir Uzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Yumuşacık Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *3 su bardağı ılık sut *1 yumurta beyazı (sarısı ustune) *3 yemek kaşığı şeker *3 cay kaşığı tuz *1 yemek kaşığı instant maya *1 su bardağı sıvı yağ *Aldığı kadar un UZERİ İCİN: *Corek otu *Susam Yumuşacık Poğaca Tarifi Yapılışı 1 *Maya ve un haric...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mayalıya Rakip Mayasız Nefis Otesi Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *1 su bardağı sut veya ayran *Yarım su bardağı sıvı yağ *1 yumurta *1 tatlı kaşığı tuz *1,5 tatlı kaşığı toz şeker *3,54 su bardağı un *2 paket kabartma tozu İc harcı icin; *Kaşar rendesi ve maydanoz Yuzu icin; *1 adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt