Son konular

Yumuşacık Poğaça

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yumuşacık Poğaça Tanımı İçin Gereçler
1.5 su bardağı ılık süt
1 paket yaş maya
2.5 yemek kaşığı şeker
Yarım yemek kaşığı tuz
Yarım su bardağından 1 parmak fazla yağ
4 su bardağı un
İçine
100 gram kaşar rendesi
Üstüne
1 yumurta sarısı
Çörek otu
Susam

Yumuşacık Poğaça Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Un hariç bütün materyalleri miksere aldım karıştırdım unu ek ettim ele yapışmayan bir hamur elde ettim üstünü örttüm 35 dakika mayalanırdım.
Hamurdan avuç içi büyüklüğünde modüller aldım tahta üzerinde elimle açtım içine kaşar rendesi koydum kapattım.
Yağlı kâğıt serdiğim fırın tepsisine dizdim üzerine yumurta sarısı sürdüm çörek otu ve susam serptim 16 poğaça çıktı.
Fırını 180 derece ile ısıttım 20 dakika pişirdim fırından çıkınca üzerini bir bezle örttüm yumuşacık poğaçalarımı servis tabağına aldım afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Cepli Poğaça Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 1 su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağından bir parmak eksik ılık su 1 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı kuru maya Tuz Alabildiğince un (yaklaşık 4 su bardağı un kullandım markaya göre değişir). Arası için; Sıvıyağ Üzeri için; 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Nefis İç Harcıyla Tel Tel Ayrılan Rulo Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 400 ml ılık su 1 yemek kaşığı kuru maya 3 yemek kaşığı toz şeker 1.5 tatlı kaşığı tuz 1 yumurta akı Yarım çay bardağından bir parmak fazla sıvı yağ 800 gr kadar un Ara katları için Tepeleme 2 yemek kaşığı tereyağı 1 kase...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Mısır Unlu Poğaça (Tereddüt Etmeden Deneyebilirsiniz Lezzetine Hayran Kalacaksınız) Tanımı İçin Materyaller 125 gr oda sıcaklığında tereyağ yahut margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 adet yumurta (birinin sarısı ayrılacak üzeri için) 1 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı tuz 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Pastane Tarzı Poğaça Tanımı İçin Gereçler Hamuru için; 125 gr tereyağ 1 çay bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 yumurta (1inin sarısı üzerine) 1 yemek kaşığı kuru maya 2 yemek kaşığı şeker Tuz Alabildiğince un (yaklaşık3.5 su bardağı kullandım, markaya nazaran değişir) İç harcı için; 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Dışı Çıtır İçi Yumuşacık Rulo Simit Poğaça Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı ılık süt Yarım şişe soda Yarım su bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kuru maya 3.5 su bardağı un İçi için; 3 yemek kaşığı labne peynir yahut tereyağ 1 su bardağı beyaz peynir 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt