Son konular

Yumuşacık Sandviç Ekmeği Videolu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yumuşacık Sandviç Ekmeği Tanımı İçin Malzemeler
2 su bardağı ılık su
1 su bardağı ılık süt
1 küçük çay bardağı sıvı yağ
2 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
1 paket kuru maya
8 8.5 su bardağı un

Yumuşacık Sandviç Ekmeği Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Un ve tuz hariç bütün materyalleri bir kaba alıp karıştıralım. Az az unu ve tuzu ekleyerek yumuşak hafif ele yapışan bir hamur elde edelim. Un denetimi sizde olsun çok un eklerseniz yumuşak olmaz.
Yoğrulan hamuru 20/25 beze yapalım. 23 beze oldu benim büyüklüğü çok ülkü oldu.
Bezeleri mayalandırmadan tatlı tabağı büyüklüğünde açalım.
Kalın bir rulo yapıp uçlarını sivrileştirerek sandviç ekmeği hali verelim.
Üzerlerine fırça ile su sürelim. Bıçak ile iki çizik atalım.
Üzenlerini örtüp 1 saat mayalandıralım.
Buzdolabı poşetini tek kat kesip o halde kullanıyorum ben.
180- 200 derecede üzenleri kızarana kadar pişirelim.
Soğuduktan sonra dilediğiniz gereçler ile sandviçinizi hazırlayın. Beslenme için yapıp dondurucuya atıyorum. Her vakit elimin altında oluyor. Okullu çocuğu olanlar kesinlikle denemeli.
Yumuşacık Sandviç Ekmeği Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yumuşacık Sandviç Ekmeği Tanımı İçin Malzemeler 1 paket kuru maya 2 yemek kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 su bardağı ılık süt Yarım su bardağı ılık su 2 adet yumurta (1 sarısını ayırınız) 1 yemek kaşığı dolusu (50 gr) tereyağı 4,5 – 5 su bardağı un ben 5 ekledim Üzerine; 1 adet yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Yumuşacık Sandviç Ekmeği Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 2 yumurta 1 adedinin sarısı üstüne 1 çay bardağı sıvı yağı 2 buçuk tatlı kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 tane yaş maya Alabildiği kadar un Yumuşacık Sandviç Ekmeği Tanımı Yapılışı Birinci olarak suyu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Sandviç Ekmeği Tanımı İçin Materyaller 7 adet sandviç ekmeği için; Yarım su bardağı ılık süt Çeyrek su bardağı su Yarım yaş maya 1 adet yumurta 25 gram tereyağ 1 buçuk yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz Aldığı kadar un (yaklaşık 2,5 – 3 su bardağı) Hazırlanış Karıştırma kabına bir adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Sandviç Ekmeği Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık süt Yarım su bardağı ılık su 2 yumurta (Bir sarı üzerine ayrılacak ) 1 paket kuru maya 2 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 5 bardak un 50 gram tereyağı veya margarin Sandviç Ekmeği Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yoğurma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Sandviç Ekmeği Tarifi İçin Malzemeler 1,5 su bardağı ılık su Yarım su bardağı süt 1 paket maya 1 adet yumurta (akı hamura sarısı üstüne sürülecek) 1 yemek kaşığı oda sıcaklığında tereyağ 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 4,5-5 su bardağı un (kontrollü dökmekte fayda var) Sandviç Ekmeği...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt