Son konular

Yumuşacık Yağsız Dana Eti

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yumuşacık Yağsız Dana Eti Tanımı İçin Materyaller
4 modül dana eti
2 küçük soğan
2-3 diş sarımsak
Yarım bağ kekik
Süt
Karabiber
Tuz

Yumuşacık Yağsız Dana Eti Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Soğanları halka keselim sarımsakları 2-3e bölelim taze kekikleri doğrayıp kapaklı bir cam kaseye alalım.
Üzerine etleri koyalım karabiber tuz ve üzerine geçecek kadar süt koyalım.
Buzdolabında 3-4 saat bekletelim yağsız koymadan ısınmış tavada pişirelim.
Yanında garnitür olarak ben ince şerit havuç kesip su koyarak pişirdim.
Daha sonra marinede ki soğan ve sarımsakları tıpkı tavada en son etleri pişirip servis ettim.

Similar threads

• Soru
Saç Kavurma, Düdüklü Kullanmadan Lokum Üzere Yumuşacık Saç Kavurma Tanımı İçin Materyaller 300 gram dana kuşbaşı et (küçük doğranmış) 2 adet büyük soğan 2 adet yeşil biber (ben buzluktan kullandım) 1 adet kapya biber(ben buzluktan kullandım) 2 adet domates (ben konserve domatesten 4 çorba kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Mangal İçin Yumuşacık Ve Lezzetli Et Marinesi Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo dana yahut koyun eti 3-4 diş sarımsak 2-3 yemek kaşığı yoğurt 2-3 yemek kaşığı beyaz sirke 1 su bardağı süt 1 tatlı kaşığı domates yahut biber salçası Tuz 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı kekik 1 çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
resimli Taze Soğanlı Dana Eti tarifi Taze Soğanlı Dana Eti nasıl yapılır? Malzemeler: 200 gram dana eti Yarım demet taze soğan 56 diş sarımsak 1 fincan sıvıyağ Pişirmek icin sos: 1 tatlı kaşığı istiridye sosu (oyster) 1 tatlı kaşığı soya sosu 1 tutamcık şeker 1 tutamcık zencefil Birkac yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kızartmadan Yağsız Karnıyarık Tanımı İçin Materyaller 6-7 adet patlıcan 300 gr orta yağlı dana kıyma 1 adet kuru soğan 3 tane domates 5-6 tane yeşil biber 2-3 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 çay kaşığı karabiber Tuz 3-4 yemek kaşığı sıvı yağ Kızartmadan Yağsız Karnıyarık Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Dana Antrikot Tanımı İçin Materyaller 8 modül dana antrikot sos için: 3 diş sarımsak 10 yemek kaşığı zeytinyağı 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı silme kekik 1 çay kaşığı silme kimyon 1 çay kaşığının silme karabiber 5 yemek kaşığı soya sosu Tuz Dana Antrikot Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt