Son konular

Zeytinyağlı Kereviz

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Zeytinyağlı Kereviz Tanımı İçin Malzemeler
2 tane orta uzunluk kereviz
2 tane orta uzunluk portakal
Yarım limon suyu(yemeğin içine)
Bir avuç arpacık soğan
Yarım pırasa
1 çay kaşığı toz şeker
Tuz
Zeytinyağı

Zeytinyağlı Kereviz Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Genişçe bir kaseye limonlu su hazırlayıp,temizleyip elma dilimi doğradığım kerevizleri içine attım.
Tencereye çok az zeytinyağı ekleyip soğanları yavaşça soteledim.
Kerevizleri ek edip, toz şeker, tuz ekleyip kısık ateşte sotelemeye devam ettim.
Üzerine pırasayı,portakal ve yarım limon suyunu,biraz da kerevizin yeşil yapraklarından ekleyip kısık ateşte yavaş yavaş ✍pişirdim.
Soğuduktan sonra üzerine zeytinyağı
Arzu eden ayva,havuç,dereotu ekleyebilir
Zeytinyağlı Kereviz Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Zeytinyağlı Kereviz Tanımı İçin Malzemeler 2 adet orta uzunluk kereviz 1 adet kuru soğan 2 diş sarımsak 1 adet havuç Dereotu Karabiber Tuz Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı zeytinyağı 2 su bardağı kaynat su Limon Zeytinyağlı Kereviz Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Zeytinyağlı Ayvalı Kereviz Tarifi İçin Malzemeler 2 orta boy kereviz 2 orta boy ayva 1 büyük soğan 2 havuç 2 portakalın suyu 1 limon suyu Dereotu Zeytinyağlı Ayvalı Kereviz Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Kerevizi ve ayvayı soyup küp küp doğrayıp yarım limon sıktığımız kaplara ayrı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Zeytinyağlı Mandalinalı Kereviz Tarifi İçin Malzemeler 2 adet orta boy kereviz 1 küçük soğan 2 adet mandalina ya da 1 büyük portakal Küçük bir limonun yarısı Zeytinyağı Tuz Zeytinyağlı Mandalinalı Kereviz Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Kerevizleri temizleyelim. Kart olan sapları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Zeytinyağlı Kereviz Tanımı İçin Materyaller 3 adet orta uzunluk kereviz 2 adet havuç 2 adet kuru soğan Zeytinyağ Tuz 1 su bardağı su Zeytinyağlı Kereviz Tanımı Yapılışı Kerevizleri soyup temizliyoruz. Saplarını ve yapraklarını atmayalım. Tenceremize soğanları doğruyoruz. Üzerine kerevizleri ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Zeytinyağlı Çanak Kereviz Tanımı İçin Materyaller 1 büyük uzunluk kereviz 1 orta uzunluk kuru soğan 1 orta uzunluk havuç 1 orta uzunluk patates Pişmiş konserve bezelye (küçük bir kase yahut dondurucudan da pişmemiş kullanabilirsiniz) 1 büyük portakal suyu 1 mandalina suyu 1 küçük limon suyu 4-5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt