Son konular

Zeytinyağlı Taze Fasulye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Zeytinyağlı Taze Fasulye Tanımı İçin Materyaller
Yarım kg taze fasulye
3 adet domates
2 orta uzunluk soğan
Yarım tatlı kaşığı toz şeker
1, 5 tatlı kaşığı tuz
Zeytinyağı

Zeytinyağlı Taze Fasulye Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Birinci olarak fasulyeleri yıkayıp uçlarını temizleyelim.
Daha sonra bıçakla istediğimiz boyutta kesip uzunluğunu ayarlayalım(ben hem enine hem uzunluğuna keserek fasulyeleri incelttim).
Soğanları küçük küpler halinde doğrayıp zeytinyağında kavuralım(benim soğanlarım küçük olduğu için 3 adet kullandım).
Üzerine fasulyeleri ekleyip yaklaşık 5-7 dakika kapağı kapalı olarak orta ateşte renk değiştirene kadar kavuralım.
Kavrulan fasulyelerin üzerine kabuğunu soyup doğradığımız domatesleri tuzu ve şekeri ekleyip kısık ateşte pişmeye bırakalım. (eğer domatesler sulu değilse yarım ila 1 su bardağı su eklenebilir).

Similar threads

• Soru
Zeytinyağlı Fasulye Tarifi İçin Malzemeler 1 büyük boy soğan 2 büyük boy domates 1 küp şeker 1 küçük kahve fincanı zeytinyağı(5 yemek kaşığı olarak düşünebilirsiniz) 1 tatlı kaşığı salça ( salçam tuzlu olmasından dolayı tuz eklemiyorum siz ilave edersiniz.) 500 gram taze fasulye Zeytinyağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Zeytinyağlı Taze Fasulye Tanımı İçin Gereçler Yarım kilo yeşil fasulye 1 tane soğan 1 tane domates 1 yemek kaşığı biber salçası Yarım çay bardağı zeytinyağı 2 bardak su Tuz Kara biber Kırmızı biber Zeytinyağlı Taze Fasulye Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Fasulyeleri ayıklanıp bol suda...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Düdüklü Tencerede Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo taze fasülye 2 adet domates 1 orta boy soğan Tuz Şeker Düdüklü Tencerede Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk önce fasulyelerin kenarlarındaki kılçıkları ayıklanır. Ufak ufak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Zeytinyağlı Taze Fasulye Tanımı İçin Materyaller Yarım kilo taze fasulye 1 tane soğan 1 diş sarımsak 2 adet domates rendesi 1 adet kırmızı biber Tuz,karabiber,pulbiber 1 küp şeker 1 yemek kaşığı domates salçası Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 su bardağı su Zeytinyağlı Taze Fasulye Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Zeytinyağlı Sarımsaklı Taze Fasulye Tanımı İçin Gereçler Yarım kilo yeşil fasulye 1 büyük kuru soğan 1 tane domates 8 diş sarımsak 1 fincan sıvı yağ 1 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığından az tuz Zeytinyağlı Sarımsaklı Taze Fasulye Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Fasulyeleri ayıklayıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt